100 let od vysvěcení kostela sv. Klementa M. Hofbauera v Horních Heršpicích, zač. v 15.45 hod.

K slavnostním okamžikům dne 100 let od vysvěcení kostela sv. Klementa Maria Hofbauera v Horních Heršpicích přispěli žáci naší školy krátkým "koncertíkem".

Jako první zazněla píseň "Andělské přátelství" Adama Michny z Otradovic v podání absolventky ZUŠ Slunná 11, obor zpěv, Markety Balabánové, za varhaního doprovodu Stanislava Kyseláka, j.h. Poté vyslechli posluchači B. Marcella: Sonatu (Menuet a Allegro) pro zobcovou flétnu v interpretaci Nely Dobiášové a s kytarovým doprovodem p. uč. Kamily Holáňové. Žánrově zpestřili program žáci p. uč. Kamily Holáňové, Marek Mach a Vojtěch Mikulášek, kteří společně se svou p. uč. zahráli v sestavě kytarového tria skladbu "Trailing River Blues". Hudební odpoledne zakončili Markéta Balabánová a Stanislav Kyselák zpěvem Schubertova "Ave Maria" z kůru kostela.

Závěrečné slovo p. Stanislava Dlouhého povzbudilo všechny přítomné a rozjasnilo poněkud zamračený a posmutnělý den.