Výtvarný obor ZUŠ Slunná nově otevírá kurzy keramiky - Ateliér keramiky 1 a 2

Vážení rodiče a děti,

dovolujeme si Vám oznámit, že Výtvarný obor ZUŠ Slunná od měsíce října otevírá kurzy keramiky - Ateliér keramiky 1 a 2.

Ateliér keramiky 1 je určen pro děti od 5 do 8 let. Jeho výuka bude probíhat vždy ve čtvrtek od 14 do 15.30 hodin.

Ateliér keramiky 2 je určen pro děti od 9 let do 12 let. Jeho výuka bude probíhat vždy v pátek od 14 do 15.30 hodin.

Přihlášky přijímáme do 4. 10. 2021 na mail: reditelstvi@zus-slunna.cz. Více informací naleznete níže v textu, v anotaci kurzu nebo

telefonicky na  mobilním čísle: 731 507 898.

Co Vaše dítě naučíme?

Orientovat se v základních technikách výroby keramiky. Budeme rozvíjet jeho prostorovou představivost, zručnost, ale i talent.

Co si vyrobíme?

osobní značky a razítka, které potřebuje každý autorský výrobek. Budeme modelovat z žížal, stavět a vyrábět keramiku z plátů i z bloku.

Na co se můžete těšit?

Pro Vaše děti budeme vybírat témata a techniky keramiky, které se dotýkají umění, vizuální kultury, designu, ale i architektury.

Co si Vaše děti odnesou?

Originální a autentické kousky, které inspirovala hlína jako živý, ale i konstrukční materiál.

Co je znamená kontakt s hlínou pro dnešní děti?

V současné době jsou děti ze všech stran atakování světem mobilních aplikací a dotykových médií. Kontakt s hlínou je pro nás lidi zcela přirozený a původní. Každé malé dítě, které uvidí louži s blátem, do ní skočí. Proč? Práci s hlínou máme v historii lidské existence přirozeně zakotvenu a nakódovánu celá tisíciletí.

Jak bude probíhat výuka pokud nastane distanční vzdělávání?

Děti si vyzvednou jednou za 14 dní hlínu a pomůcky na výrobu keramiky, tradiční prezenční výuku nahradí online výuka přes aplikaci ZOOM nebo instruktážní videa.

Anotace kurzu - Ateliér keramiky 1 a 2:

den: čtvrtek / pátek 14 - 15: 30 h.

lokace: ZUŠ Slunná - Komárov / ateliér Výtvarného oboru

kapacita: 8 - 10 dětí