Žákovský večírek, 21. 10. 2015 v 18.00 hod.

První žákovský večírek v jubilejním roce školy zahájil velmi sympaticky a odvážně mladý houslista, Jan Maršálek, žák MgA. Dorothey Kellerové, a přednesl bezchybně svůj program. Výběr hudebních nástrojů pro tento večer byl velice pestrý, posuďte sami: po začátečnících, jako byl Honzík, následovali další "prvňáčci": Julinka Karaová s flétničkou, Adrianka Krejčí s housličkami, Maruška Brtníková předvedla svůj soutěžní program pro klavírní soutěž "Mozart opět v Olomouci" (žákyně 1. ročníku, vyučující p. uč. Vlasta Martišková), Veronika Benešová s flétničkou, Eva Dëmlová interpretovala na klavír skladby pod názvy Ježek a Tučňák, Václav Pinďák zahrál opatrně, zato naprosto bez chyby Menuet L. van Beethovena, Monika Benešová se tento večer předvedla jako kytaristka, Janička Maršálková velice něžně zahrála melodii ze známé pohádky "Maková panenka", na řadu přišly další housle, nyní byl interpretem Jakub Varga. Do té doby nezazněl zpěv, ale to se brzy změnilo, neboť vystoupila Monička Navrátilovás s písní B. Martinů Rosička a zajímavou skladbou V. Trojana Afrika. Poté se objevil třetí ze sourozenců Benešových, aby potvrdil muzikálnost rodiny hrou na zobcovou flétnu. A opět zpěv - Zdenek Smejkal zazpíval intonačně velice čistě a krásně zvučným hlasem ve vyšší poloze dvě klasické písně. Kytarové oddělení v poslední dobvě slaví úspěchy na soutěžích i na svých vystoupeních. Nejinak tomu bylu tento večer: Jiří Marčík přednesl bezchybně Mertzovo Moderato. Pavla a Petra Ryšavé zazpívaly dvopjhlasně ve vlastní úpravě dvě lidové písně a přidaly navrch klasický duet čarodějnic z opery Dido and Aeneas H. Purcella. A opět kytara, tentokrát Veronika Vodičková, jako vždy velice dobře připravená. Poté vystoupila Pavla Ryšavá se skladbou Skyfall od Adele za klavírního doprovodu své sestr, Petrry Ryšavé. Večírek zakončili Barbora Nečasová se svým panem učitelem Jaroslavem Krátkým  s několika skladbymi v úpravě pro dvoje housle, kteří tímto zakončili večírek.